QOLA

بیزاری اهل بیت علیهم السلام از اهل جبر و تشبیه

رفتارشناسی امام رضا علیه السلام در جریان غلو

او اهـل کوفـه بود[23] و از غالیان و اصحاب امام موسی کاظم (ع) به شمار می رفت. … بیزاری امام رضا (ع) از کسانی که خدایی یا نبوت امـامان مـعصوم(ع) را ادعـا می … از روایت‏های گـزارش شده از امـام رضا (ع) در ردّ جـبر و تشبیه غلات به دسـت می آید که یکی … از ولایت خداوند ـ عزوجل ـ و ولایت پیامبر (ص) و ولایت ما اهل بیت خارج شده است.

نقش اهل بیت (ع) در مبارزه با بدعت ها – نقد وهابیت

اگر بخواهیم از نقش اهل بیت (علیهم السلام) در رویارویی با بدعتها و امور … از موضوع هایی که در این امت ابداع شد، مسئله جبر است که امویان برای … که برخی طوایف مسلمان در آن گرفتار شده اند، دو عقیده تشبیه و تجسیم است … هنگامی که “ابوالجارود”[49] بدعت خود را آشکار کرد، امام محمدباقر (علیه السلام) از او اظهار بیزاری کرده …

امام رضا «علیه السلام» و حل مسأله جبر و اختیار | سامانه اشتراک …

امام رضا (علیه السلام) با دیدگاه جبر و اختیار به سختی مقابله نموده و این … به نام پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در خصوص اتهام به تشبیه و جبر نقل … از اهل عراق است که مسلمان شده بود، و بعد مسیحی شد و معبد الجهنی و غیلان … قرب الإسناد، حمیرى، عبد الله بن جعفر، چاپ اول، قم، مؤسسة آل البیت علیهم السلام، 1413 ق.

مواضع حضرت امام کاظم در مقابل اندیشه های منحرف | پایگاه اطلاع …

در دوران ائمه علیهم السلام سیاست تقیه در مواردی سبب شده برخی از شیعیان در … بار خدايا من از آن چه ابن بشير درباره ام ادعا مي كند، بيزارم. … گو خوانده که بر اهل بیت علیه السلام دروغ بسته(الوهیت و مهدویت آن حضرت را تبلیغ کرده) همچنین … موضع امام موسی بن جعفر علیه السلام در برابر اندیشه انحرافی تشبیه و تجسیم.

منهاج البدعة الاموية – Telegram

در سه قسمت قبل روایات زیبایی را در وصف خداوند متعال از دیدگاه اهل البیت علیهم السلام و علمای شیعه گذاشتیم ، امّا … بیزاری اهل بیت علیهم السلام از اهل جبر و تشبیه !

نفی مبانی فلسفی و عرفانی در آموزه های توحیدی امام رضا (ع …

در مدرسه اهل بیت علیهم السلام معرفت خداوند بر تنزیه صرف وجود حضرت حق و منزه بودن آن … خدای من، از کسانی که تو را از راه تشبیه می جویند، بیزارم. … هر کس قائل به تشبیه (در مورد ذات خداوند) و جبر (در مورد افعال انسانها) شود، کافر و …

گونه هاي مقابله با فرقه هاي کج انديش در سيره امام رضا(ع)

ائمه عليهم السلام که جانشينان رسول خدا(ص) در ميان امت اسلامي هستند، به مقابله … به سبب جهل و دوري از تعاليم اهل بيت پيامبر(ص) در مورد ذات باري تعالي به بيراهه رفتند و قائل به تشبيه و حلول گرديدند؛ گروهي نيز مقام الوهيت را با امامت … را درک نکرده، دچار جبر و يا تفويض گرديدند؛ اين جهات چندگانه دست در دست هم داد …

راهبردها و مهندسی فرهنگی امام هادی (ع) در مواجهه با اهل سنت

در زمان امام هادی (ع) نخستین بار تقابل علمی امامیه با چهار مذهب رایج اهل سنت مشاهده می‌شود. … و برخورد با بدعت و برائت و بیزاری از صاحبان آن، مربوط به این گروه‌ها بوده است. … جبر و اختیار، قضا و قدر، توحید، به‌ویژه نقد اهل جبر و تفویض اهتمام داشتند (نک. … را مطرح کردند و معنای صحیح آن را از نظر اهل بیت علیهم‌السلام گفتند و برداشت‌های …

پاسخ به شبهات در شبهای پیشاور

نهج الایمان، ابن جبر، چاپ مجتمع امام هادی.

تجسیم و تشبیه خداوند از دیدگاه وهابیت در ترازوی نقد – قائمیه

امام رضا علیه السلام از قائلین به تجسیم خداوند بیزاری می جوید:.

اهل بیت برای ساختن دنیا خلق شده اند | فروردین ۱۳۸۹

قال رسول الله صلي الله عليه وسلم: فاطمه سيده نساء اهل الجنه:«حضرت زهرا سلام الله عليها سرور … و نيز مي گويد: « هر كسي كه دور كعبه طواف مي كند ـ دانسته يا ندانسته, جبري باشد يا … نه تنها هیچ اعتنایی به خواسته صریح ملت برای *ابراز برائت و بیزاری از هتاکان به قرآن مجید …

سلفی گری (وهابیت) و پاسخ به شبهات – صفحه 16

مقابله اهل بیتعليهم‌السلام با قول به تشبیه … او نیز می گوید: تمام حشویه قائل به جبر و تشبیه و توصیف خداوند متعال به نفس و دست و گوش و چشمند. … آن نیز نابود گردید، گفت: ای گروه مشرکان من از آنچه شریک خدا قرار می دهید بیزارم.

توحید در بیان امام علی بن ابی طالب علیه السلام | مقالات نهج …

فرمود: اطاعت از خدا و پیامبرش و سر نهادن به ولایت اهل بیت علیهم السلام» (4) … القائل: هو واحد من الناس، یرید به النوع من الجنس، فهذا ما لا یجوز علیه لانه تشبیه، و جل ربنا … در كار نیست نسبت فعل به انسان نسبتی مجازی و جبر و تفویض موضوعا منتفی است. … خدایانشان با آنان به مخالفت برخاسته، از آنان و عبادتشان بیزاری خواهند جست.

صفحه اهل البيت – عترت امام … – مركز تعليمات اسلامي واشنگتن

1 ـ فاصله گرفتن جامعه از مكتب اهل بيت(ع) و محدوديتهاى سياسى براى امامان(عليهم السلام) از طريق منع نقل و … از جريانهاى خطرناك در زمان امام سجاد(ع), رواج اعتقاد به ((جبر)) از طرف دستگاه حاكم بود. … از كسانى كه با تشبيه در پى جستن تو برآمدند, بيزارم.

فرهنگ مصادیق:نقش اهل بیت (ع) در مبارزه با بدعت‌ها – …

کلمات کلیدی : شیعه، اهل بیت، جبر، تفویض، تشبیه، تجسیم، نفی رویت، … اگر بخواهیم از نقش اهل بیت (علیهم السلام) در رویارویی با بدعتها و امور نوظهور … امام محمدباقر (علیه السلام) از او اظهار بیزاری کرده و برای تشدید تنفر مردم از …

تعریف غلو

محمد بن فرات، دیگر غالی برجستة این زمان است که گفته شده،وی اهل بغداد بوده و نسبت … اخبار جبر و تشبیه را غلات که عظمت خدا را کوچک دانستهاند، از قول ما جعل کردهاند». … امام رضا حتی در دعایی که میخوانند، به رد عقاید غلط غالیان، و انزجار و بیزاری از آن … محمدباقرالحسینی، السید مهدی الرجائی، مؤسسه آل البیت علیهم السلام، قم، 1404.

تاملی در زیارت جامعه کبیره – پایگاه تخصصی حضرت خدیجه …

زیارت‌هایی که از ائمه معصومین علیهم السلام به ما رسیده، گاهی زیارت خاص برای امام خاصی … [ صفحه 30] پس اوصاف سه‌گانه‌ای که در این بخش برای اهل بیت عصمت علیهم السلام آمده، … او را به چراغی درخشان، و جهل و نادانی مردم را به تاریکی و ظلمت تشبیه نموده است. … علیهم السلام، ظلم روا داشته‌اند و زائر از آنها و دوازده گروه دیگر بیزاری جسته است.

pdf-file – Sid

ﺑﺪﯾﻦ وﺳﯿﻠﻪ، ﭼﻬﺮۀ اﻫﻞ. ﺑﯿﺖ. )ع(. و ﯾﺎران ﺧﺎص آﻧﺎن. را ﻧﺎزﯾﺒﺎ و ﺑﺪﻧﺎم ﺟﻠﻮه دﻫﻨﺪ . ﺷﻤﺎری از ﻣﺘﻬﻤﺎن ﺑﻪ ﻏﻠﻮّ، … اﻣﺎم ﺑﺎﻗﺮ ﻋﻠﯿﻪ اﻟﺴﻼم … ﯾﻦ ﮐﻨﺪ و از او و ﯾﺎراﻧﺶ ﺑﯿﺰاری ﺟﻮﯾﺪ … ﺗﺎبَ اﻟﻠﱠﻪُ ﻋَﻠَﯿْﮑُﻢْ ﻓَﺄﻗﯿﻤُﻮا اﻟﺼ ﻼۀَ وَ آﺗُﻮا اﻟﺰﱠﮐﺎۀَ وَ أَﻃﯿﻌُﻮا اﻟﻠﱠﻪَ وَ رَﺳُﻮﻟَﻪُ … ﺑﯽ ﮔﻤﺎن اﺧﺒﺎر و رواﯾﺎت ﻣﻨﺴﻮب ﺑﻪ ﻣﺎ در ﺑﺎب ﺟﺒﺮ و ﺗﺸﺒﯿﻪ را ﻏﻼﺗﯽ ﺳﺎﺧﺘ. ﻨﺪ ﮐﻪ.

دشمنان فرهنگي امامان شیعه(علیهم السلام) (3) | گروه اینترنتی …

وي احاديث نارواي بسياري را دربارة اهل بيت(علیهم السلام) جعل نمود. … بن خالد» مي فرمايد: كسي كه قائل به جبر و تشبيه باشد، كافر و مشرك است و ما از او … با آنها نشست و برخاست و دوستي نكنيد و از آنها بيزاري جوييد كه من از آنها بيزارم.

مهر محبوب

ترجمه هر یک از باب حادی عشر وتوحید مفضل وحدیث جبر …

مطالب اشعار امام رضا (ع) – امام رضا علیه السلام

او هجوگوی دشمنان اهل‌بیت و مداح حضرات معصوم علیهم السلام بوده است و دوران امامت چهار … کند و ایشان را مساعدت نماید، از ولایت خداوند و رسول و اهل بیت (علیه السلام) بیرون است. … آنان حتی از ناحیه غیر شیعیان هم متهم به جبر و تشبیه است. … کسی که می‌پندارد خدا جسم است، ما از او در دنیا و آخرت بیزاری می‌جوییم، چون جسم، …

راهبردها و مهندسی فرهنگی امام هادی (علیه‌السلام) در مواجهه با اهل …

مسلماً ائمه (‌علیهم‌السلام) تلاش می‌کردند به هر نحوی، شیعیان را منسجم کنند … آنچه از مجموعه برخوردهای اخلاقی، کلامی و معرفت‌شناسانه اهل بیت با این … تعداد درخورتوجهی از احادیث امام هادی (علیه‌السلام) در زمینه‌ مبارزه و برخورد با بدعت و برائت و بیزاری … قائل به جبر، تشبیه و تجسیم بودند (ربانی گلپایگانی، ۱۳۷۸: ۲۳۹).

امام سجاد(علیه السلام) و مبارزه با انحرافات – پرسمان

با شهادت امام حسین(علیه السلام) شیرازه تشکیلات شیعه از هم پاشید و تردید و … قرار داد و خلأیی را در (…)ی فعال پیروان اهل بیت(علیهم السلام) به وجود آورد»[ محمد جعفری، … که معاویه به منظور ایجاد چند دستگی در میان مسلمانان پدید آورد، اعتقاد به جبر بود. … من – خداوندا – از کسانی که او را با تشبیه جست و جو کردند بیزارم، در حالی که هیچ …

امام هادی(ع) هدایت کنندة شیعه – سازمان تبلیغات اسلامی

اهل حدیث متوکل را علیه شیعیان تحریک می‌کردند و در نتیجه سرکوبی شیعه با … متوکل در همین راستا مرقد امام حسین(ع) را تخریب کرد و زمین آن منطقه را شخم … ابو جعفر و ابو عبد الله علیهما السّلام لا یصدّق علینا الا بما یوافق کتاب الله و سنّة نبیه. … درباره مسأله جبر و اختیار نیز رساله مفصّلی از امام هادی(ع) در دست است.

حسین بن علی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

او مانند پدرش باور داشت که اهل بیت را خدا برای (…)ی امّتِ محمّد برگزیده؛ و با رسیدن … قاصدی از ابن زیاد به سمت حر آمد و بدون اینکه به حسین سلام کند، نامه‌ای به حر داد که در … به‌گفتهٔ رسول جعفریان، اعتقاد به جبر که توسط معاویه در جامعهٔ اسلامی انتشار داده شد، … شیعه از فرزندان حسین بوده‌اند و نه حسن، به ماجرای هارون و موسی تشبیه می‌کند.

روش هاي رويارويي امام رضا(ع) با پيروان اديان، فرق و مذاهب اسلامي

اعتقاد اهل بیت(ع) را چنین بیان کردند: «هر آنچه قرآن و سنت بر آن شهادت دهد، ما قائل به … «مردم، ما را به تشبیه و جبر نسبت می دهند و این به دلیل روایت هایی است که از آباء في … از دیگر راهکارهای حصر اجتماعی، بیزاری جستن از فرقه های بداندیش است؛ … امام رضا(ع) علت لعن و نفرین ها عليه غلات را پرهیز اصحاب از آنها برشمردند (کشی، …

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر